EngleskaFudbal

Liverpul ponizio ljutog rivala, remi na Siti graundu (VIDEO)

Pri kraju smo 26. kola Premijer lige.

U potpuno različitom raspoloženju su Liverpul i Mančester Junajted ušli u derbi kola. Mučila se Klopova ekipa u prethodnom periodu, Crveni đavoli su bili u usponu forme, apsolutno niko se nije nadao ovakvom ishodu. Nije bilo mnogo toga za pomenuti do finiša poluvremena kada je Gakpo dobio loptu kroz odbranu od Robertsona, u prijemu izbacio Varana i sve završio milimetarski preciznim udarcem.

Kako se završilo prvo poluvreme, tako je otpočelo drugo, golom domaćina. Lako su nekako Redsi napravili višak, centaršut Salaha odbijen je od Eliota, njegov je Nunjez skrenuo u gol.

Tri minuta posle drugog pao je i treći pogodak Liverpula. Gakpo je otvorio kontru pasom ka Salahu, istrčao u prostor, sačekao dodavanje Egipćanina i matirao De Heu po drugi put večeras.

Došao je red i na Salaha da se upiše u 66. minutu. Iz drugog pokušaja Nunjezovo dodavanje je došlo do njega u srcu kaznenog prostora, uz pomoć prečke smestio je loptu u mrežu.

Da Liverpul nema nameru da stane pokazalo se u 75. minutu. Centrirao je Henderson sa leve strane, Nunjez nadskočio gostujuću odbranu i još jednom bacio Enfild u ekstazu.

Na tome Redsi nisu stali, nije im trebala sreća ali su je imali u 83. minutu. Tada se od Firmina lopta odbila ka Salahu i postala šesta u mreži gostiju.

Pet minuta kasnije ovaj trijumf je postao najubedljiviji u istoriji ovog rivalstva. Takvim ga je učinio Firmino na Salahovu asistenciju za konačnih i ogromnih 7:0.

U senci ovog duela ostaće onaj između Notingema i Evertona. Prvo uzbuđenje na Siti graundu je penal posle deset minuta igre koji je Grej pretvorio u vođstvo gostiju. Skoro toliko trebalo je Džonsonu da prvi put poravna rezultat. U istom razmaku je Everton ponovo poveo, Dukure je glavom matirao Navasa. Lepa egzekucija Džonsona u 77. minutu značila je konačnih 2:2.