EngleskaFudbal

Liverpul sada diše za vrat Sitiju, Totenhem slavio na Ameksu (VIDEO)

Trka za titulu je potpuno otvorena.

Bilo je par pokušaja na Emirejtsu pre 54. minuta ali je za razliku od Arsenala jedan svoj Liverpul uspeo i da pretvori u gol. Alkantara je poslao teledirigovanu loptu ka Žoti koji je ušao u kazneni prostor sa leve strane i pogodio bliži ugao gola domaćeg tima.

Brzo je postalo jasno da će Arsenal teško izbeći poraz i prekid trijumfalnog niza. Isplatila se borbenost Robertsona koji je u 62. minutu ubacio loptu pred gol a Firmino postavio, kasnije će se ispostaviti konačnih 0:2 i time se približio Sitiju na samo bod zaostatka.

Nasup Totenhema na gostovanju Brajtonu počeo je velikim promašajem Kejna koji je pre toga ukrao loptu Sančezu. Pevci su poveli u 37. minutu, na kraju je pogodak pripisan Romeru koji je skrenuo loptu u gol posle udarca Kuluševskog.

Katastrofalnu reakciju odbrane domaćih nije uspeo da kazni Kuluševski nešto kasnije, Sančez je odbranio zicer i iskupio se za svoju grešku koja nije kažnjena kod situacije koju smo pomenuli. Na njegovu žalost za taj promašaj je uspeo da se iskupi i Kejn u 57. minutu posle perfektne lopte Betankura. Potrudio se čuvar mreže Brajtona u nastavku da ostane samo ovih 0:2.