EngleskaFudbal

Liverpul san o tituli održava živim, kiks Arsenala (VIDEO)

Remi i na King Pauer stadionu.

Meč na Selhurst parku nije mogao bolje da počne po Redse, idealan centaršuta Robertsona iz ugla i Van Dajkovo zakucavanje lopte u mrežu za rano vođstvo. Ređali su se i dalje napadi Liverpula, propuštale šanse sve do 32. minuta kada je Robertson fantastično pronašao Okslejd-Čemberlena na desnoj strani i to je bilo 2:0.

Tek tada je Kristal Palas zaigrao agresivnije, bili su na mukama odbrana gostiju i Alison ali su i uspevali da se odbrane. U međuvremenu je Henderson propustio priliku da saseče nalet Orlova, stigla je kazna. Ofanziva domaćih se isplatila u 55. minutu, pukla je odbrana Liverpula, Eduar smanjuje.

Mogao je Elise da donese izjednačenje, lukavo je probao da lobuje istrčalog Alisona, srećom po svoju ekipu Brazilac je uspeo da se vrati na vreme. Sve je rešeno dosuđenim penalom pred kraj regularnog dela igre, Firmino je postavio konačnih 3:1.

Ozbiljno je kiksirao Arsenal. Na Emirejtsu je gostovao davljenik, Barnli i odneo sa njega zlata vredan bod. Sve vreme su Tobdžije napadale, stvorili su pet šansi, tri puta nisu bili dovoljno precizni, dva puta je Poup sačuvao svoju mrežu.

Lester i Brajton prespavali su prvo poluvreme na King Pauer stadionu. Drugo je počelo golom Dake i ostatak utakmice pripao je gostima. Sve vreme je napadala Poterova ekipa, Šmajhel branio i spašavao domaćina pre i posle primljenog gola. Nije Danac svemoćan, ostao je na vetrometini u 82. minutua, na milost i nemilost Velbeku – 1:1.