EngleskaFudbal

Liverpul ubedljiv, sjajni Lids prekinuo nalet Vest Hema (VIDEO)

Završene su dve utakmice 22. kola Premijer lige zakazane za danas.

Liverpul je došao do pobede posle tri utakmice bez iste. Po jedna šansa na obe strane tokom ranije faze prvog poluvremena, Fernandez je odbranio udarac Van Dajka posle kornera i gužve, Brentford pretio preko Tonija čiji je udarac sa distance završio pored desne stative. Pred odlazak na odmor koban po goste bio je novi udarac iz ugla, uz malo sreće lopta je došla do Fabinja koji pogađa za vođstvo.

Brentford je prvi zapretio u nastavku, Embeumo je tukao pored gola. Nakon toga u razmaku od par minuta Žota je imao dve velike prilike, kod prve udarac mu je završio na stativi, drugu, stopostotnu, odbranio je Fernandez.

Samo je odloženo neizbežno na kratko, idealan centaršut Robertsona u 69. minutu, još bolja reakcija Okslejd-Čemberlena. Ubedljiv trijumf overio je Minamino u 77. minutu.

Sjajan meč odigran je na Olimpijskom stadionu u Londonu. Lids je bolje otvorio meč i posle deset minuta igre upornost im se isplatila, mrežu domaćina zatresao je Herison. Vest Hem je odgovorio u 34. minutu, Kresvel je izveo korner, Boven zakucao loptu u mrežu.

Tri minuta je trebalo Paunovima da ponovo povedu, sve je počelo i ovde udarcem iz ugla, Ajling je poslao loptu na drugu stativu odakle je Herison sproveo u gol. Do kraja poluvremena još po jedan pokušaj, Rajsa na jednoj, Džejmsa na drugoj strani, rezultat se nije menjao.

Čekićari su do novog izjednačenja došli u 52. minutu, Fornals je promešao odbranu gostiju i matirao Mezlijea. Prelepa akcija kod trećeg gola Lidsa, ukradena lopta na sredini terena, perfektan pas Rafinje za Herisona koji je kompletirao het trik i postavio konačnih 2:3 iako je bilo još par pokušaja na obe strane, po jedan poništen gol, Lids je večeras prekinuo seriju Vest Hema od tri uzastopne pobede.