
Veliku želju je imala uprava kluba Rome kao i trener Žoze Murinjo da u klub dođe Žoržinjo Vajnadum, na kraju im se ta želja ispunila i svu su videli njega i Dibalu kao glavne igrače u ekipi.
Međutim, Vajnaldum je doživeo povredu, zbog koje će propustiti prvi deo sezone, kao i Svetsko prvenstvo u Kataru, što nisu dobre vesti i za reperezentaciju Holandije, jer je bio jedan od glavnih u timu. Kako prenosi „Skaj Sport“ vezista se povredio na samom kraju treninga, kada je ušao u duel sa jednim od saigrača. Odmah je prebačen u kliniku Vila Stjuart, gde je rendgenski snimak potvrdio prelom. Na sreću, prijavljeno je da je reč o relativno „čistom“ prelomu, tako da ne bi trebalo da bude komplikacija tokom operacije.
„Posle povrede zadobijene tokom treninga u nedelju popodne, Žoržinjo Vajnaldum je naknadno podvrgnut medicinskim testovima koji su potvrdili prisustvo preloma tibije na desnoj nozi“, navodi se u saopštenju Rome.
Autor: K.S.Objavljeno: 22.08.2022 - 09:20 AM