EvroligaKošarka

Lučić i Nedović vodili svoje timove do pobeda, trijumfovala i Olimpija

S izuzetkom jedne odložene utakmice, kompletirano kolo.

Tvrda i neefikasna utakmica nemačkih ekipa završila se pobedom Bajerna – 62:56 (16:16, 10:8, 15:20, 21:12). Alba je za nijansu bolje otvorila meč, Trinkijerijeva ekipa se vratila u egal, imala su oba tima svoje momente koliko se to može u ovakvoj utakmici gde se teško dolazilo do poena. Razigrali su se gosti u nastavku, pobegli i na dvocifreni plus pa su Lučić i Volden presekli taj nalet barem toliko da im ne dozvole da ne pobegnu na nedostižni plus. Vratio se Bajern u egal, zanimljiv je bio poslednji kvartal u kome su se Lučić i Šiško potrudili da pobeda ostane u Minhenu.

Odličnu partiju odigrao je Panatinaikos protiv Baskonije – 75:63 (22:8, 16:12, 19:12, 18:31). Zeleni su sjajno ušli u utakmicu, poveli 18:4, samleli protivnika u prvoj a do kraja treće četvrtine prednost je konstantno rasla. Mogli su sebi da dopuste opuštanje u poslednjem kvartalu kada je Baskonija ubacila poena koliko za prethodna tri ukupna.

Krug neefikasnih utakmica zatvorili su Olimpija i Žalgiris – 65:58 (20:20, 19:10, 15:15, 11:13). U uvodnoj deonici koja nije slutila na ovakav rasplet Žalgiris je poveo sa 0:7, domaćin se brzo vratio u egal. Kako je vreme odmicalo gosti su gubili ritam, nije blistala ni Olimpija ali dovoljno da održava plus i na kraju se domogne pobede.

Bajern – Herta 62:56 (Lučić 19, Volden 9 – Lo 13, Smit 13)

Panatinaikos – Baskonija 75:63 (Nedović 16, Evans 14 – Boldvin 16, 8as, Gedraitis 12, 8sk)

Olimpija – Žalgiris 65:58 (Hol 12, Denijels 12 – Lekavičijus 13, Blaževič 13)