Macura i Špan ogolili loš start sezone u Železniku

FMP pao u svojoj hali posle produžetka – 97:99 (18:27, 26:26, 24:21, 15:9, 14:16).

Da su prethodni neuspesi ostavili traga na timu Nenada Stefanovića pokazala je već prva četvrtina, gosti su im predvođeni Macurom zatrpali koš, u jednom trenutku imali i 13 poena prednosti. Za početak su Panteri pronašli napadački ritam, uhvatili priključak na kratko, sve je to džaba kad u odbrani nije postojala ni naznaka bilo kakvog kontinuiteta makar pristojne igre, broj poena primljenih za poluvreme dovoljno svedoči – 44:53.

Igra mače i miša, FMP se približi, Krka udalji, kažnjavajući sve propuste rivala drži se u vođstvu, blagom do povremenih odlazaka na dvocifrenu prednost, ili nadomak nje. Konačno je domaćin zaigrao žestoku odbranu u četvrtoj četvrtini, skoro pet minuta je rival bez koša, Votson i Subotić su napravili 7:0 za vođstvo posle više od 20 minuta čekanja. Špan i Macura su uspeli da spasu Krku totalnog preokreta, Bačvić imao i posed za pobedu, meč je otišao u produžetak. I u dodatnih pet minuta je Špan preuzeo odgovornost, Krka ima blagu prednost konstantno. U kratkom razmaku je Radovanović umalo postao tragičar promašivši slobodno bacanje, time je bivšem klubu ostavio deset sekundi za poslednji napad, iskupio se blokiravši Vokerov šut za pobedu.

Fantastičan je bio Macura sa svojih 23 poena i osam skokova, Špan je upisao dabl-dabl, 18 poena i deset asistencija. Beson je sa 23 poena bio najefikasniji kod domaćina, pomenućemo da je i Subotić imao dabl-dabl učinak, 14 poena i deset skokova.

Poboljašanje u svojim partijama FMP će morati da traži naredne nedelje protiv Cibone u Zagrebu. Istog dana Krka dočekuje Partizan.