Mega bolja od Mornara na zatvaranju kola

Baraćev sastav je kolo bliži plasmanu u plej-of – 89:78 (20:24, 21:15, 19:17, 29:22).

Mnogo bolje su počeli Barani, prvo Vranješ pa tandem Pecarski – Vranković u reketu, za uvoda četiri minuta dozvolili su domaćinu samo tri poena naspram svojih 11. Unutrašnja linija Mornara napravila je prevagu, bežali su na osam, devet poena razlike, mučila se Mega da im ne dozvoli da se odlepe. Preuzeo je odgovornost Cerovina, vezao šest poena, nadovezao se Grbović trojkom, i od rane faze drug četvrtine ušli smo u period izjednačene igre s blagom prednošću jedne ili druge ekipe, ne većom od plus pet koju je u jednom trenutku imao Mornar, na poluvreme se otišlo sa plus dva za domaćina – 41:39.

Ništa se ne menja posle velikog odmora do sredine treće četvrtine kada je Mega stegla odbranu a Đurišić pokrenuo sa svojih pet poena seriju koja je na kraju iznosila 11:0 i značila dvocifrenu prednost. Nije se pogubio Mornar, imao je čime da odgovori dovoljno da se vrati u igru. Vratili smo se u ritam rafalne paljbe, gosti su se u njemu bolje snalazili, čim je u finišu Mega ponovo stegla odbranu momentalno su pobegli na dvocifreni plus, nakon toga i mirno priveli utakmicu kraju.

Pobednički sastav predvodio je Đurišić sa 20 poena i sedam skokova, poen manje ubacio je Cerovina. Najbolji strelac Barana večeras bio je Vebster sa 17 poena, Vranković ih je postigao 14 uz devet skokova.

U 21. kolu AdmiralBet ABA lige Mega će sa oreolom favorita dočekati MZT. Mornar čeka nova bitka za opstanak, u goste im dolazi Borac, direktni konkurent.