KošarkaSrbija

Mega se izvukla protiv Slobode, Mladost iznenadila u Čajetini

Počeo je plej-of domaćeg šampionata, četvrtfinale ovog dela se igra na dve pobede.

Malo je falilo da Sloboda iznenadi na gostovanju Megi – 79:78 (29:12, 14:25, 14:21, 22:20). Počela je Jovanovićeva ekipa onako kako se očekivalo od velikog favorita. Posle prvih deset minuta delovalo je da će Mega lako zabeležiti prvu pobedu u seriji, međutim, veliki pad u naredne dve četvrtine omogućio je Slobodi da se vrati u egal, uvede meč u triler završnicu u kojoj je više sreće i spretnosti imao domaći tim.

Iznenađenje je priredila Mladost savladavši u gostima izuzetno oslabljeni Zlatibor – 90:113 (16:26, 25:27, 20:27, 29:23). Kao i tokom većeg dela sezone Zemunci se oslanjaju pre svega na napadačku produkciju, ako pri tome odbrana uspe da odigra iole pristojno, bar u meri da spusti protivnika na neki koliko-toliko manji broj poena, pobeda je tu. To se desilo večeras u Čajetini te će Mladost imati priliku da na svom terenu izbori plasman u polufinale plej-ofa.

Borac je u Čačku iako uz dosta muke opravdao ulogu favorita protiv Dinamika – 76:68 (15:17, 15:18, 26:15, 20:18). Sporo je domaća ekipa ušla u meč što je dozvolilo protivniku da se ponada. Poluvreme je dobro došlo Borcu da se uozbilji i konsoliduje, zaigra onako kako bi morao tim koji ima ulogu favorita i postavi stvari na svoje mesto.

Brejk je napravil i Vojvodina u Kraljevu – 67:95 (15:24, 14:22, 20:27, 18:22). Od prvog do poslednjeg minuta Novosađani su kontrolisali dešavanja na terenu. Sloga večeras nije imala kako da parira raspoloženom protivniku, moraće mnogo, mnogo bolje ako u drugom meču želi da izbori majstoricu.

Mega – Sloboda 79:78 (Cerovina 16, Ružencev 12, 9sk – Prijović 14, 11sk, Ilić 14, 7sk)

Zlatibor – Mladost 90:113 (Adžić 31, Đuran 15 – Bojić 37, 8sk, Livingston 26)

Borac – Dinamik 76:68 (Pecarski 18, 7sk, Čarapić 14 – Radosavljević 17, 11sk, Bošković 14, 7sk)

Sloga – Vojvodina 67:95 (Gašić 13, Stamenić 12 – Popović 15, 6sk, Bjelica 13, 14as)