KošarkaSrbija

Mega se uozbiljila u Užicu

Izabranici Vladimira Jovanovića kompletirali kvartet timova koji su u dva meča završili posao oko plasmana u polufinale ovog dela takmičenja – 73:98 (21:16, 17:35, 19:24, 16:23).

Dobro je Mega ušla u meč, trojkama Cerovine i Uskokovića, međutim, u nastavku prve četvrtine Sloboda je bila bolji rival i utakmica je zaličila na onaj period prethodne kada je Jovanovićev sastav imao mnogo problema. Ponovo trojkama gosti otvaraju period, sada su pogodili Bogavac i Simanić, time održai svoj tim u trenucima kada je momentum bio na strani protivnika. U nastavku prvog poluvremena Mega je nametnula strašan ritam, nisu znali domaći šta ih je snašlo pa je minus prilikom odlaska na veliki odmor bio dvocifren – 38:51.

Nije Sloboda imala priliku ni da zapreti u nastavku. Mega je utakmicu potpuno stavila pod svoju kontrolu, prednost je rasla u kontinuitetu i narasla do velikog plusa.

Pobedničku ekipu predvodio je Cerovina sa 20 poena i sedam skokova, Simanić je dodao 16 poena. U timu Slobode izdvojio se Ilikić sa učinkom od 16 poena, osam skokova i sedam asistencija.