Mega u Morači upisala petu stotku!

SC Derbi pao u drugom poluvremenu – 83:103 (19:21, 30:29, 16:28, 18:25).

Može se reći da je prvo poluvreme bilo za košarkaške sladokusce. Izjednačena prva četvrtina, još efikasnija druga. Razlika je samo u tome da su gosti bili većim delom druge u prednosti, u jednom trenutku ona je serijom poena postala i dvocifrena. Svojom serijom su odgovorili Studenti i prišli na minimalni zaostatak do kraja prve polovine susreta – 49:50.

Oba poluvremena počela su tako što su se ekipe u napadu oslanjale na unutrašnju liniju, s tim je Mega i nastavila pa je Rudan napravio razliku zajedno sa timskom odbranom. Na novu seriju domaćin je imao odgovor, ne i za onu koju su predvodili Rori i Kazalon za novu dvocifrenu razliku. Nastavljena je i posle pauze, SC Derbi nije imao odgovor, odbrana rivala otupila im je oštricu napada toliko da su izgubili samopouzdanje na oba kraja terena u potpunosti.

Ponovo je Rudan bio najefikasniji u Baraćevom sastavu sa 24 poena, Rori ih je ubacio 21 uz devet asistencija. Kod domaćina se ponovo izdvojio Tasić sa 20 poena i šest skokova, Megi je postigao 16 poena.

Posle pauze Megu čeka okršaj sa još jednim crnogorskim predstavnikom, dočekaće Mornar. SC Derbi u narednom kolu putuje u Čačak.