EngleskaFudbal

Melem na ranu u pravom smislu te reči! (VIDEO)

Mančester Junajted savladao Liverpul na zatvaranju trećeg kola Premijer lige – 2:1 (1:0).

Sport je autor kolopleta emocije koje nekad bilo koja druga strana života teško može da donese, ako pričamo o sporednim stvarima i najvažnijoj od njih, kako to stara kovanica kaže. Veliki derbi engleskog fudbala Mančester Junajted dočekao je u izrazito negativnoj atmosferi koju nije popravio ni dolazak Kazemira. Liverpul je posle dva vezana remija tražio prvu pobedu, ušao u duel na Old Trafordu kao favorit i ekipa u prednosti nad domaćinom u krizi. Slučaj je hteo da Erik ten Hag svoju prvu zvaničnu pobedu na klupi Crvenih đavola upiše protiv ljutog rivala.

Od početka je Junajted bio agresivniji i agilniji rival, kidisali su domaći fudbaleri kao osice. Deset minuta smo čekali na prvu veliku priliku, Fernandeš je uklizavanjem proturio loptu ka Elangi i omogućio mu stopostotnu šanasu, Alisona i goste je u tom momentu spasla stativa. Iskupio se Elanga za taj promašaj šest minuta kasnije, posle duplog pasa pronašao je Sanča u srcu kaznenog prostora, ovaj je fintom bacio Milnera na zemlju i loptu poslao u gol. Uz jednu neprijatnost koja je mogla skupo da košta odbrana Junajteda je položila test i izdžala pritiske u nastavku poluvremena.

Pauza je došla u pravi čas Junajtedu, da se dodatno konsoliduje i poveže konce, ishod toga bio je pritisak u ranoj fazi nastavka, pa i gol u 53. minutu. Doduše, njemu je kumovala loša povratna lopta i konfuzija među gostima, uzeo je Marsijal i poslao u prostor, Rašford je izašao sam ispred Alisona i matirao ga za dupliranje vođstva.

Nema šta, nije Lverpul na svom nivou na početku ove sezone. Sve što je uspela Klopova ekipa u nastavku je da smanji kada je Salah u 81. minutu jedan odbitak poslao u gol. Sve u svemu, za Mančester Junajted pobeda nad ljutim rivalom može da bude tačka preokreta, Jirgen Klop sada ima mnogo razloga za brigu.