FrancuskaFudbal

Mesi rešio spektakl protiv Lila, Marsej i Monako na istom odstojanju

Odigrano je 24. kolo francuske lige.

Spektakularan meč odigrali su Pariz Sen Žermen i Lil na Parku prinčeva. Mbape i Nejmar doneli su dva gola prednosti Svecima da bi krenuo furiozan nalet gostiju i potpuni preokret. Nije se dao Pariz Sen Žermen već je režirao svoj, Mbape je izjednačio tri minuta pred istek regularnog dela utakmice, Mesijev slobodnjak u nadoknadi rešio je pitanje pobednika.

Mnogo golova videli smo i u Tuluzu, s tim da tamo nije bila ovako dinamična utakmica. Domaćin je poveo, Olimpik iz Marseja rafalno odgovorio u nastavku, tek malo na kraju utakmica je zakomplikovana. Monako je u Brestu nastavio svoj niz pobeda, Lens prekinuo protiv Nanta svoj sušan period, tako da se borba za poredak u vrhu vodi između ova četiri kluba za sada.

Pariz Sen Žermen – Lil 4:3 (Mbape 11, 87, Nejmar 17, Mesi 90+4 – Diakite 24, Dejvid 58, Bamba 69)

Tuluz – Olimpik Marsej 2:3 (Dalinga 3, Onaivu 87 – Mbemba 52, Ander 59, Tavares 78)

Brest – Monako 1:2 (Le Duaron 86 – Golovin 39, Boadu 73)

Lens – Nant 3:1 (Mačado 34, Tomason 36, Traore 74ag – Mole 40)

Ren – Klermon 2:0 (Kalimuendo 37, 64)

Lorijen – Ažaksio 3:0 (Dieng 6p, Favr 43, Pons 58)

Nica – Rems 0:0

Okser – Lion 2:1 (Perin 51p, Žubal 53 – Dembele 36)

Troa – Monpelje 0:1 (Hazri 90)

Strazbur – Anžer 2:1 (Dialo 14, 42 – Bentaleb 73p)