FudbalItalija

Milan bar na kratko preskočio Inter, petarda Sasuola

Rosoneri trenutno imaju dve utakmice više od ljutog rivala.

Manje od dva minuta bilo je dovoljno Piolijevoj ekipi da povede u Veneciji, Leao je spojio Ibrahimovića sa golom, Šveđanin realizovao zicer. Romero je zaustavio ubrzo Leaa, nešto kasnije i Florencija, međutim, ponovo je kapitulirao na ulasku u drugo poluvreme, ponovo se Leao našao u ulozi asistenta, egzekutor je sada Ernandez. Tačka na meč stavljena je u 58. minutu, Svodoba je zaradio crveni karton načinivši penal, konačnih 0:3 postavio je Ernandez sa bele tačke.

Berardi je sa 11 metara uveo Sasuolo lepo u meč u 13. minutu utakmice na stadionu Karlo Kasteljani. Tri minuta kasnije stigao je odgovor Empolija, Henderson se iskupio za skrivljeni penal i poravnao rezultat. Na poluvreme su gosti otišli sa vođstvom, Raspadori je postigao sjajan gol sa ivice kaznenog prostora u 24. minutu. Pokušavali su domaći da se vrate, sasekao ih je crveni karton Vitija u 60. minutu, ubrzo je i Skamaka uvećao prednost Sasuola. Raspadori je malo nakon trećeg pogotka dodao svoj drugi a timski četvrti, Skamaka je u nadoknadi trijumf učinio još ubedljivijim.