FudbalItalija

Milan rutinirao nemoćni Juventus, Đuričić doneo bod Stankoviću na debiju (VIDEO)

Inter se budi iz kome.

Veliki derbi u Seriji A baš nam i nije doneo ono što smo očekivali. Bivao je Juventus opasan na momente, ipak, utisak je da je Milan poprilično lako izašao na kraj sa Alegrijevom ekipom. Kvadrado je prvi zapretio pre nego što su Rosoneri preuzeli inicijativu, Leao je dva puta pogađao stativu, u nadoknadi prvog dela igre je domaćin zasluženo poveo. Ernandez je izveo korner sa leve strane, Žiru je šutirao i pogodio Tomorija, ispostavilo se da je to na kraju asistencija.

Meč je prelomljen u 54. minutu, Vlahovićev pas unazad došao je do Dijaza koji je sa polovine igrališta krenuo i nekako previše lako prošao kroz odbranu Bjankonera, te matirao Šćešnog. Povremeno je pretio Juventus, Milan imao bolje šanse da pobedu učini još ubedljivijom, ostalo je 2:0.

Dolazak Dejana Stankovića na klupu Sampdorije doneo je kratkoročni pomak. Remijem u Bolonji prekinut je niz poraza te je srpski trener uzeo bod na debiju.

Prvo poluvreme na Renatu Del’Ari nije nam donelo mnogo, domaćin je imao inicijativu i bio bolji za taj jedan gol Domingeza u 32. minutu kada je jedan odbitak došao do njega i bio vraćen u mrežu. U drugom je Sampa zaigrala bolje, za to je nagrađena zasluženim bodom u 72. minutu, Đuričić je bio na pravom mestu da pogodi za 1:1.

Pobeda nad Barselonom u Ligi šampiona popravila je raspoloženju među igračima Intera, to će verovatno dodatno učiniti i tri boda iz Ređo Emilije. Napao je Sasuolo gosta, igralo se otvoreno, prva šansa realizovana je pred kraj prvog poluvremena kada je posle jednog kornera Džeko pogodio metu.

Neroverdi su u ofanzivi posle primljenog gola, popustila je odbrana Neroazura u 60. minutu posle centaršuta Rožerija sa leve strane, Fratezi je poravnao. Probudio se Inter povratio inicijativu i pitao za sve u nastavku meča, Mhitarijanov centaršut u 75. minutu Džeko je pretvorio u gol za pobedu – 1:2.