FudbalItalija

Milanov napad obećava na startu sezone, Damfriz spasao Inter kiksa

Sa četiri današnja duela startovala i Serija A.

Branilac titule počeo je sezonu savladavši Udineze na svom stadionu. Doduše, prvo poluvreme je slutilo na kiks na samom otvaranju, gosti iz Udina postizali su golove u najnezgodnijim trenucima po Milan ali je sve rešeno u korist šampiona u nastavku.

Manje od dva minuta je trebalo da se San Siro šokira, korner sa leve strane izveo je Delofeu, najviši u skoku na prvoj stativi bio je Bekao. Prvi ozbiljniji napad Rosonera završio se udarcem Dijaza koji je Silvestri odbranio ali je u pokušaju da prvi stigne do lopte Kalabrija fauliran. Posle pregledavanja snimka glavni sudija se odlučio da pokaže na belu tačku, Ernandez je izjednačio u 11. minutu.

Četiri minuta kasnije Kalabrija je ponovo pokupio deo zasluga, poslao je idealnu loptu u srce kaznenog prostora, Rebić je to odlično pratio i Milan vodi. Kost u grlu za domaću publiku u nadoknadi prvog poluvremena, Pereira je centrirao sa desne strane a Masina kaznio mlaku reakciju odbrane. Tek što se ušlo u drugo, domaćin ponovo vodi, odbrana Udinezea uzvratila je greškom i omogućila Dijazu da postigne gol. Dijaz se i u 68. minutu izborio za loptu i poslao je ka Rebiću koji je svojim drugim golom utakmicu za svoju ekipu uveo u mirnu luku – 4:2.

Odbrana Lećea položila je oružje protiv Intera nakon tek nešto više od minut igre koliko je trebalo Lukakuu za gol na povratničkom debiju. Centaršuta sa leve strane na desnu, Darmijan je vratio ka snažnom Belgijancu koji je prosledio u mrežu. Domaćin je uspeo da uzvrati vrlo brzo po početku drugog poluvremena, Kesej je odigrao dupli pas sa Di Frančekom kojim je izbacio odbranu Neroazura a zatim matirao i Handanovića.

U pokušajima da se domogne tri boda kod Intera se mnogo toga vrtelo oko Lukakua kome je poništen gol a zatim je jedan odličan pokušaj Falkone uspeo da odbije u korner. Heroj pobede je ipak bio Damfriz koji je u četvrtom minutu nadoknade uspeo da se nađe na pravom mestu posle kornera i donese veliku radost gostujućim navijačima – 1:2.

Vanja Milinković-Savić i Nemanja Radonjić odigrali su ceo meč na gostovanju u Monci sa koga je Torino doneo tri boda uprkos odlasku u lošoj atmosferi zbog odbijanja Saše Lukića da putuje na ovaj meč. Mirančuk je doneo vođstvo pred kraj poluvremena, Sanabrija ga duplirao u 66. minutu, Mota pred sam kraj ublažio poraz – 1:2.

Pobedom je startovala i Atalanta na gostovanju Sampdoriji. Zanimljiv meč, dosta šansi, dok je domaćin pogađao okvir gola, Toli u 26., i Lukman u zaustavnom vremenu bili su precizni te Boginja nosi ceo plen iz Đenove – 0:2.