EvroligaKošarka

Milutinov zakucao Albu, Olimpijakos nosi dva boda iz Vitorije

Kompletirano je 25. kolo Evrolige.

Na krilima raspoloženog Milutinova, CSKA je ostvario ubedljivu pobedu nad Albom – 91:72 (22:15, 28:22, 19:19, 22:16). Gosti iz Berlina držali su se tek jednu četvrtinu u Moskvi. Armejci su od finiša uvodne deonice nametali ritam koji rival nije bio u stanju da prati, održavali plus bez većih problema i na kraju je to preraslo u ubedljiv trijumf.

Posle dva vezana poraza Olimpijakos se vratio na pobednički kolosek u Vitoriji – 62:72 (13:18, 16:14, 15:18, 18:22). Zanimljiva utakmica, crveno-beli su oba poluvremena bolje otvarali, Baskonija hvatala priključak i uglavnom jurila zaostatak. Domaći su se vratili u egal ali je njihovo pomračenje u poslednja tri minuta utakmice rival kaznio sa 12 poena za pobedu koja je mnogo teže izvojevana nego što to rezultat pokazuje.

Derbi kola pripao je Realu kome je gostovao Zenit – 85:64 (23:23, 22:13, 24:15, 16:13). Ako ćemo pravo duel prvoplasiranog i četvrtoplasiranog na tabeli baš i nije opravdao očekivanja. Gosti su se držali u egalu negde do pozne faze prvog poluvremena kada je Kraljevski klub u potpunosti preuzeo kontrolu nad utakmicom i samouvereno došao do pobede kojom čvrsto drži čelnu poziciju.

Teže nego što se možda očekivalo izuzetno važnu pobedu u borbi za plasman dalje upisao je Efes protiv Asvela – 78:72 (15:16, 17:20, 22:14, 24:22). Iscrpelo je Atamanovu ekipu gostovanje u Moskvi, muku su mučili sa žilavim gostima u prvom delu igre. Nakon velikog odmora zaigrao je aktuelni šampion energičnije, to je dalo rezultata i stečena je prednost dovoljna da se izbegne drama u finišu.

Posle očajnog izdanja u Berlinu, Uniks je u Kaunasu popravio utiske – 67:76 (26:24, 13:21, 15:18, 13:13). Žalgiris je meč otvorio sa 7:0, trebalo je gostima malo vremena da pronađu ritam. Odlična druga četvrtina Uniksa, domaćin se vraća ali Perasovićeva ekipa početkom poslednjeg kvartala beži na dvocifreni plus i više ne dozvoljava rivalu da se iole ozbiljnije približi.

CSKA – Alba 91:72 (Milutinov 21, 11sk, Lundberg 11 – Sikma 15, 9sk, Lo 10, 6as)

Baskonija – Olimpijakos 62:72 (Piters 18, 7sk, Gedraitis 12 – Dorsi 17, Vezenkov 15)

Real Madrid – Zenit 85:64 (Jabusele 13, Ljulj 13 – Poitres 21, 9sk, Lojd 14)

Efes – Asvel 78:72 (Larkin 19, 8as, Simon 14 – Najt 21, 12sk, Džons 13, 6as)

Žalgiris – Uniks 67:76 (Ulanovas 16, 7sk, Lekavičijus 14 – Lorenco Braun 19, 10as, Džon Braun 15, 11sk)