EngleskaFudbal

Mitar i Kolibari gurnuli Paunove u zonu ispadanja, Tobdžije stale na Sent Merisu (VIDEO)

Četiri utakmice 13. kola Premijer lige odigrane su danas u popodnevnom terminu.

Vezao je Fulam dva trijumfa što znači četvrti uzastopni poraz Lidsa, i ovaj na svom stadionu, čime su trenutno pali u zonu ispadanja. Bolje je počeo domaćin, dve šanse u prvih 20 minuta, ovu drugu je Rodrigo pretvorio u vođstvo. Isto je trajalo šest minuta, Pereira je izveo korner sa leve strane, Mitrović je najspretniji u skoku na prvoj stativi i to mu je gol broj devet.

Ofanzivom Lidsa otpočelo je i drugo poluvreme, sve dok je u 74. minutu nije prekinuo Bobi Rid, i on na centaršut Pereire, sada iz igre. Deset minuta kasnije Harison Rid je asistirao Vilijanu, sve što su uspeli Paunovi je da smanje preko Samervila u prvom minutu nadoknade – 2:3.

Trijumfalni pohod Arsenala prekinut je remijem na gostovanju Sautemptonu. Povele su Tobdžije preko Džake posle 11. minuta igre, Bazunu intervenisao kod pokušaja Žesusa u finišu poluvremena, u drugom smo videli pogodak Armstronga u 68. minutu i jedan poništeni Odegardu, time su Sveci potvrdili da su u nešto boljoj formi – 1:1.

Momentalno po smeni Džerarda viđena je verovatno najbolja partija Aston Vile ove sezone, Brentford je doživeo debakl na gostovanju. Furioznih 15 minuta domaćina rezultiralo je sa tri gola u Rajinoj mreži. Bajli je pogodio na samom otvaranju, potom asistirao Ingsu koji je vrlo brzo sa bele tačke bacio goste na konopce. Razleteli su se fudbaleri Aston Vile po terenu, Votkins je dokrajčio Brentford u 59. minutu – 4:0.

Identičnim rezultatom Lester je potukao Vulverhempton na njegovom terenu. Pocepao je mrežu Tilemans za rano vođstvo, preciznim hicem Barns je duplirao prednost u 19. minutu. Vukovi svoje prilike nisu koristili, Medison je to kaznio u 65. minutu, Vardi je upisao asistenciju da bi potom dodatno ubio domaćina u pojam zicerom u 79. minutu.