Mladost se probudila u drugom poluvremenu i savladala fenjeraša

Šesta pobeda za Jakovljevićev tim u ABA 2 ligi – 85:77 (20:23, 17:20, 25:14, 23:20).

Izjednačena igra u ranoj fazi utakmice, prvu četvrtinu Vrijednosnice završavaju sa tri vezana pogotka za dva poena. Sve vreme je Mladost od tog momenta pa do kraja poluvremena morala da juri prednost rivala, pred odlazak na odmor Osiječani su imali i plus devet pre nego što su Ljubičić i Livingston smanjili – 37:43.

Raspoloženi Bošnjak uz pomoć Topolovića doneo je Vrijednosnicama plus 13 u ranoj fazi nastavka, tek tada su se košarkaši Mladosti uozbiljili, zaigrali onako kako su trebali od početka i na krilima Livingstona preokrenuli sve do kraja treće deonice. Pokušali su Osiječani svim silama da se vrate, nije im to polazilo za rukom, Jakovljevićev tim je ščepao vođstvo i i nije ga ispuštao do kraja iako je rival pretio.

Livingston je meč završio sa 30 poena, Bojić je postigao 27 uz deset skokova. Na drugoj strani Bošnjak i Kuani su ubacili po 17.