FudbalItalija

Mnogo više sreće nego pameti za Inter, Roma skuplja bodove (VIDEO)

Izuzetno zanimljiv derbi kola.

Pričaće se dugo o večerašnjem duelu Juventusa i Intera. Aktuelni šampion slavi izuzetno važna tri boda ali kako je do njih došao u Torinu to je posebna priča.

Tu i tamo pretili su Neroazuri ali je više od igre imao domaćin. Neverovatno je šta je sve Juventus promašio večeras, Kjelini je pogodio prečku u prvom poluvremenu, Zakarija stativu u drugom, zamalo neprecizan bio je i Vlahović, Morata je bio u dobroj poziciji, par puta su izblokirani Bjankoneri, mnogo toga za čime će imati da žale.

Do važne pobede Inter je došao golom iz penala u nadoknadi prvog poluvremena. Prvi pokušaj Čalhanoglua odbranio je Šćešni, jedanaesterac je morao da bude ponovljen jer je De Liht ranije ušao u kazneni prostor, iz drugog pokušaja Turčin ne greši. Odoleo je Inter u nastavku svim naletima Juventusa, ogromna tri boda za Inzagijev sastav.

Da je baš nešto previše dominirala Roma na stadionu Luiđi Feraris, baš i nije. Opet, jeste bila bolji rival od Sampdorije, stvorene su tri prilike u prvom poluvremenu, jedna je pretvorena u gol dovoljan za tri boda.

Ibanjez i Abraham pre i posle gola nisu bili dovoljno precizni ali to sada Murinju teško da je previše bitno. Ono što mu jeste bitno to je da je u 27. minutu uz malo sreće Mhitarijan realizovao jedan dobar napad i na kraju postao junak pobede – 0:1.