FudbalŠpanija

Moćna Barselona u duelu sa Atletikom, bez golova na Mestalji

Sjajan derbi na Kamp Nou.

Prvi je zapretio Tores ali je do gola najpre došao Atletiko, posle osam minuta igre Karasko je realizovao prvu veliku šansu na asistenciju Suareza. Manje od dva minuta se čekalo na odgovor Barselone, teško je reći da li je lepši bio pas i pregled igre Alveša koji je sa desne strane pronašao Albu na suprotnoj ili volej udarac ovog drugog kojim je pogodio suprotan ugao.

U međuvremenu preti i Žoao Feliks a ponovo Jorgandžija na levoj strani odbrane, Traore je probio i idealno centrirao za Gavija koji donosi vođstvo domaćem timu. Napali su gosti još jače, Ter Štegen je zaustavio Žoaa Feliksa, Savić nije bio dovoljno precizan, zato su fudbaleri Barselone efikasni na drugoj strani. Pred odlazak na odmor Alveš je izveo slobodan udarac, ishod je bio pogođena prečka i odbitak koji je Arauho smestio u mrežu.

Sjajnu partiju Alveš je krunisao i golom brzo po ulasku u drugo poluvreme. Konačnih 4:2, kako će se ispostaviti postavio je Suarez u 58. minutu nakon kornera i asistencije Himeneza. U nastavku meča videli smo upravo još jedan pokušaj Himeneza i crveni karton za Alveša.

Nije bilo mnogo šansi u duelu Valensije i Sosijedada. U ranoj fazi utakmice viđen je jedan interesantan pokušaj Le Normana i uz poništen gol Portua to je sve što smo videli od gostiju. Slepi miševi imaju, međutim, za čime da žale, ako ne za Gomezovom šansom koju je odbranio Remiro svakako za Gedešovom stativom u osmom minutu nadoknade.