EvroligaKošarkaVESTI DANA

Monako produžio seriju pobeda u Rusiji

Trjumf u Sankt Peterburgu potvrdio uspon u formi Obradovićeve ekipe – 77:86 (17:18, 15:18, 18:21, 27:29).

Motejunas je uveo Kneževe u meč na pravi način, rano je stečena dvocifrena prednost koju je Zenit uspeo da anulira pre kraja prve četvrtine. Identična situcija u drugoj, ponovo Monako beži, sada na krilima Anđušića, domaći pokušavaju da stignu zaostatak ili se bar održe u igri, i tako do kraja poluvremena – 32:36.

Ništa se nije promenilo ni po povratku sa velikog odmora. Gosti održavaju kakvu-takvu rezultatsku distancu ali ne uspevaju da se odlepe, domaći drže priključak ali nemaju snage za preokret. Jedan od rivala uspeo je u svojoj nameri, Monako je bolje otvorio četvrtu četvrtinu, novo odlično timsko izdanje, više raspoloženih igrača i beg na dvocifrenu prednost koju su održavali bez većih problema.

Ponovo je raspoložen bio Džejms sa 21 poenom, Bejkon je ubacio jedan manje uz šest skokova. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Miki sa 18 poena.