FrancuskaFudbal

Monako zaustavio Lion, Sent-Etjen se probudio

Kao po običaju dve utakmice francuskog prvenstva igraju se subotom.

Zahuktali Lion sasečen je u prvih pola sata igre u Kneževini. Manje od dva minuta igre bilo je potrebno fudbalerima Monaka da matiraju Lopeza, to je najpre učinio Lukas. Još jače su Kneževi napali šokiranog protivnika, inicijativu je krunisao Ben Jeder u 27. minutu, posle toga nije bilo povratka za goste.

Nagoveštaj izlaska Monpeljea iz krize bio je samo to, nagoveštaj. Čak su gosti i dobro počeli u Sent-Etjenu, Vahi je doneo prednost u 11. minutu. Omlin je odbranio tri šanse u nastavku poluvremena i održavao stečeno vođstvo.

Usporena je igra u drugom poluvremenu sve dok u 82. minutu Hamuma nije poslao projektil sa ivice šesnaesterca. Na isteku regularnog dela utakmice Nordin je doneo vođstvo, ubrzo i asistirao Kazriju za konačnih 3:1 i drugu uzastopnu pobedu koja održava nadu u opstanak.