Mornar reagovao onda kad je bilo moranje!

Pobeda nad MZT-om bitan korak ka opstanku – 93:84 (27:26, 19:20, 22:22, 25:16).

Napad kao najjače oružje oba tima u prvoj deonici, efikasna košarka, izjednačena, niko od rivala nije mogao da stekne iole bitniju prednost. To se promenilo na početku druge, malo agresivnija odbrana domaćina izbacila je MZT iz ritma, na krilima Kovačevića napravili su seriju 11:0 za dvocifrenu prednost. Bursać trojkom prekida taj niz, Barani se dugo drže u vođstvu, uloge se menjaju u završnici poluvremena kada su Štrkovi preuzeli kontrolu zaključno sa serijom koju je Kefi predvodio da se obriše minus na poluvremenu – 46:46.

Ponovo se vraćamo kratko na izjednačen ritam, potom obe ekipe ponovo prave nizove, gosti za šest poena plusa, Mornar da u egalu uđe u poslednji kvartal. Kuk je ubacio prvi koš u četvrtoj četvrtini, potom kreće ofanziva Barana. Kreacija Đokovića, energija Pecarskog, ispratili su i ostali pa su se ponovo domogli dvocifrene prednosti. Nije bilo više povratka za Nikolićevu ekipu, Pecarski i Glas održavali su rezultatsku distancu do samog kraja.

Upravo su dvojica poslednjih pomenutih bili predvodnici domaćina, Glas je ubacio 26 poena, Pecarski 24, obojica uz po sedam skokova. Najefikasniji među Štrkovima bio je Abu sa 20 poena, odličan je bio Kefi sa učinkom od 13 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Posle pauze koja sledi Mornar ponovo putuje u Beograd, na gostovanje Megi. MZT će u narednom kolu AdmiralBet ABA lige morati da brani domaći teren, dolazi im FMP.