Mudi i Atić oborili Studente!

SC Derbi doživeo prvi poraz u sezoni na gostovanju u Laktašima – 91:82 (20:16, 29:24, 18:17, 24:25).

Koliko je Igokea ozbiljno shvatila protivnika govori način na koji su ušli u utakmicu. Odbrana utegnuta do maksimuma, Mudi je delio lopte, Nikolić i Atić ih sprovodili u koš, početna prednost je bila 11:2. Igra se u serijama, Studenti su malo prodisali iako su im spoljni igrači bili pod žestokim pritiskom, dva puta hvataju priključak u prvoj četvrtini, bez obzira na to što je u jednom trenutku posle slobodnog bacanja Tanaskovića domaća ekipa imala i dvocifrenu prednost. Gledali smo rat u reketu koji su vodili Nikolić i Kamenjaš, Jošilo trojkama odmiče Igokeu, ponovo su na dvocifrenom plusu. Trojkama Ivišića gosti se drže u životu, ali uglavnom gledamo istu sliku, od početne serije Igosi konstantno beže ka pristojnoj distanci – 49:30.

Razgoropadio se Bogavac po povratku sa velikog odmora, postigao devet poena i asistirao za trojku Drobnjaku, dovoljno upozorenje Jovanoviću i njegovim pulenima. Ponovo su Igosi zaigrali agresivnije, udaljili protivnika od koša, treći kvartal zatvara Mudi sa dve trojke, na dvocifrenom plusu se lakše diše. Ubacio je Mudi i treću u nizu, nastavio Jošilo, ne može SC Derbi ozbiljnije da se suprotstavi sa takvom odbranom spolja. Još dve trojke Mudija kako se išlo ka poslednjem minutu i definitivno su prelomile meč.

Nezaustavljivi Mudi meč je okončao sa 30 poena na kontu, i uz to četiri ukradene lopte, 20 poena je dodao Atić. Po 12 poena na drugoj strani postigli su Kamenjaš i Bogavac.

Ostaje Igokea u svojoj hali i u narednom kolu, kada će ugostiti Cedevita Olimpiju. SC Derbi očekuje lokalni sudar, pošto im u Moraču dolazi Mornar.