ATPTenis

Nadal i Rud u finalu Rolan Garosa

Norvežanin stoji na putu Špancu ka drugom Grend slemu ove sezone.

Na veliku žalost svih nas prvo polufinale završilo se teškom povredom Aleksandera Zvereva kome svi želimo brz oporavak. Do tog trenutka, finiša drugog seta gledali smo izvanredan tenis. Nemac je meč otvorio brejkom, sigurnom igrom na svoj servis diktirao tempo, zatim prokockao vođstvo. Gledali smo maratonski gem u kome je Zverev spasao tri set lopte, zatim je u narednom Nadal uspeo da odbrani svoj servis i dve brejk lopte. Ušlo se u taj-brejk u kome je Zverev imao četiri set lopte i na kraju je Nadalu dozvolio tri i da povede u setovima. U drugom setu smo videli čak osam brejkova, po četiri na obe strane, što dovoljno govori o načinu igre, još jednom, na žalost svih nas taj set je prekinut pred taj-brejk te je Nadal otišao u finale.

Protivnik će mu biti Kasper Rud koji je savladao Marina Čilića – 3:1 (3:6, 6:4, 6:2, 6:2). Odlično su servirali i jedan i drugi u uvodnom periodu igre, retko se dolazilo do prilike za brejk, Hrvat je u pravom trenutku iskoristio svoje. Norvežanin je svoju priliku dočekao u trećem gemu drugog seta, uglavnom sigurnom igrom doveo sebe u priliku da izjednači i uspeo u tome iako je protivnik u završnom gemu imao tri brejk prilike. Nakon toga sve je išlo na ruku Rudu, pun samopouzdanja krčio je put ka svom prvom Grend slem finalu u karijeri.