ATPTenis

Nadal: Nisam bio u stanju da držim visok nivo tenisa duže vreme

Rafael Nadal je eliminisam u osmini finala US Opena od Frensisa Tijafoa, rekorder po broju osvojenih Grend slem titula nije uspeo da pronađe svoj ritam igre u ovom meču, pa je nakon meča demantovao da je uzrok poraza bilo kakva povreda.

„Igrao sam loš meč, a on je igrao dobar meč, zar ne? Nisam bio u stanju da držim visok nivo tenisa duže vreme. Nisam bio brz u kretanju, uspevao je veoma rano da uhvati lopticu, nisam uspevao da ga odguram dalje. Tenis je sport pozicija, zar ne? Ako nije, onda morate da budete veoma brzi i veoma mladi. Ja to više nisam. Moji udarci moraju da budu bolji. Moje razumevanje igre i kvalitet udaraca nisu bili dovoljno dobri, bili su slabi danas, jer nisam uspevao mnogo toga da kreiram. Svaka čast za njega, bio je bolji od mene“

Na kraju je dodao da je ispao od boljeg tenisera.

„Kada je takmičenje krenulo, moj nivo je pao. To je istina. Iz nekog razloga, možda mentalne prirode, jer se mnogo toga dešavalo proteklih meseci. Nije ni važno. Na kraju, igrao sam u osmini finala i suočio se sa igračem koji je bio bolji od mene. Zato sad idem na avion i vraćam se kući“, rekao je Nadal.

Autor: K.S.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Povezane vesti

Pogledaj takodje..
Close
Back to top button
Admiral Bet