FudbalItalija

Napoli je sila s Kvaratškelijom kao dirigentom, Atalanta i Milan podelili bodove (VIDEO)

Četiri utakmice drugog kola Serije A danas su bile na programu.

Za sada, posle nepotpuna dva kola, najbolji utisak je ostavio Napoli. Posle pet golova u mreži Verone na gostovanju, Monca je sa stadiona Dijego Maradona ispraćena sa četiri pogotka.

Pretili su Spaletijevi momci od početka, gosti su odolevali do 35. minuta kada je Kvaratškelija razgalio domaću publiku izuzetno lepim golom sa distance uz pomoć stative. Pokušala je Monca da uzvrati ali je na veliki odmor otišla sa dva gola minusa, u nadoknadi prvog poluvremena Anguisa je uposlio Osimhena koji je iskoristio veliku priliku i duplirao prednost.

Pokazao je Kvaratškelija i u 62. minutu o kakvom se igraču radi kada je prihvatio pas Lobotke, fintom izbacio dva protivnička igrača i levicom pogodio metu. Posle kornera u trećem minutu nadoknade Kim Min-džae je svojim prvencem overio trijumf – 4:0.

U derbiju kola Atalanta i Milan su podelili bodove. Poveli su Neroazuri u 29. minutu, povratna lopta Melea na ivicu kaznenog prostora, Malinovski je pogodio metu. Krenuo je Milan u ofanzivu koja je imala za rezultat izbegavanje poraza, zaslugom Benasera koji je u 68. minutu nadmudrio odbranu rivala. Sem dva gola ne možemo reći da smo videli neke ozbiljne šanse, neke opasne pokušaje imali su Rosoneri u trenucima kad su jurili minus, Origi solidnu priliku da donese pobedu, ostalo je 1:1.

Istim rezultatom završen je duel između Bolonje i Verone. Mihajlovićeva ekipa povela je preko Arnautovića u 21. minutu, izjednačio je Henri na asistenciju Lazovića pred kraj poluvremena. Bez golova odigrali su Empoli i Fiorentina, obe ekipe propustile su po jednu veliku šansu a treba reći da su tokom većeg dela meča inicijativu imali gosti iz Firence.