FudbalSrbija

Natho dirigovao, Paritan preokrenuo šampiona Gruzije!

Fudbaleri Partizana savladali su u poslednjem kontrolnom meču na pripremama u Antaliji ekipu Dinamo Batumija rezultatom 3:1.

Crno-beli su do trijumfa stigli posle preokreta, a najzaslužniji za to je bio Bibras Natho.

Dinamo, šampion Gruzije, poveo je u šestom minutu preko Mamušašvilija, čiji je volej sa dvadesetak metara, uz pomoć Saničanina, prevario Stevanovića.

Partizan je opsedao gol rivala, ali Jojić i Gomeš nisu mogli da donesu izjednačenje.

Konačno, u 37. minutu crno-beli stižu do 1:1. Natho je poslao idealnu loptu, koju je Terzić rezantnim udarcem poslao u gol.

Izraelac je maestralno proigrao i u 45. minutu, ovoga puta Gomeša, koji je u gužbi zatresao mrežu Alavidzea. Natho mu je feonomenalno dodao petom.

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije, treneri su malo menjali, a stopostotnih šansi gotovo da nije bilo.

Pobedu Partizana, nakon greške Azatskog, overio je rezervista Marko Milovanović, koji je rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Prvi meč u drugom delu sezone igraju 12. februara na gostovanju kod niškog Radničkog.