Ni pauza nije pomogla, Borac i nakon Morače na nuli

Treća pobeda za SC Derbi – 93:84 (25:20, 24:23, 17:18, 27:23).

Tasić se odlično uveo u meč ali su gosti brzo uhvatili prključak, finiš uvodne deonice pripao je Žakeljevoj ekipi koja je tu propustla prvu šansu da se odlepi. Borac je nešto bolje počeo drugu četvrtinu ali onda stao onda kad se činilo da je momentum počeo da prelazi na njihovu stranu. Dvominutni prazan hod iskoristio je Džekson da uz pomoć Slavkovića napravi seriju 9:0. Nakon tajm-auta koji je zatražio Marinović njegova ekipa se vraća trojkom Radonjića i pogotkom Milovanovića za novo izjednačenje. Megi odgovara sa pet poena, on i Pavlićević su se postarali sa dve trojke da SC Derbi na veliki odmor ode sa prednošću – 49:43.

Dugo smo gledali rezultatsku klackalicu, do Žakeljevog tajm-auta posle koga Borac nije mogao ništa da pogodi skoro četiri minuta. Za to vreme je SC Derbi predvođen Drežnjakom nanizao devet poena pre nego što je Novaković pogotkom pod faulom prekinuo prazan hod gostiju pred kraj trećeg kvartala. Igra mačke i miša do kraja utakmice, kad god bi se Čačani približili iskočili bi Džekson ili Slavković da održe svoj tim u plusu na kraju dovoljnom da kroz penal završnicu završi meč na željeni način.

Džekson je sa 21 poenom bio najefikasniji među Studentima, Tasić ih je postigao 15 uz šest skokova. U gostujućoj ekipi Lešić i Hejl su postigli po 17 poena.