Fiba Liga šampionaKošarka

Ništa od Lige šampiona, FMP pao u produžetku

Baken Bersi čekirali kartu za grupnu fazu takmičenja – 88:82 (21:19, 21:17, 15:21, 17:17, 14:8).

Zahvaljujući osam vezanih poena Diufa i košem Jukića nakon ukradene lopte danska ekipa otvorila je meč sa 10:2. Posle tajm-auta koji je pozvao Stefanović, domaćin turnira odgovara serijom 8:0 i od tog trenutka gledamo igru koš za koš do finiša prve četvrtine koju su nešto bolje okončali Baken Bersi. Dugo je Bič bio jedini koji odgovara rivalu poenima, nije baš dobio pravu podršku, Kar trojkom i asistencijom za Kelija osigurava plus šest za goste pred veliki odmor – 42:36.

Ne liči FMP na sebe u prva tri minuta nastavka, za to vreme Kar i Diuf, zatim i Evans, vezuju osam poena za plus 14. Kar je podigao tu prednost, skoro četiri i po minuta čekali smo do prvog koša za Pantere, Janković je konačno probio led. Time je najavio buđenje, Izundu i Bič vratili su svoj tim u igru, Frejzer pred sam kraj treće četvrtine trojkom donosi izjednačenje posle dužeg vremena, zatim asistira za trojku Šaranovića za vođstvo. Posle nove trojke Frejzera činilo se da je momentum i definitivno preuzeo FMP, međutim, nekoliko loših poteza usporili su nalet. Bič i Valinskas održavaju blagu prednost, Nerandžić je polovičan sa linije penala, Bič pogađa oba i u poslednji minut četvrte četvrtine Panteri ulaze sa plus tri. Boulin pogađa trojku, Kar pogađa dva bacanja, FMP ima 14 sekundi za napad, Valinskas je promašio, Frejzer uhvatio skok i pogodio za produžetak. Nastupilo je potpuno pomračenje, skoro tri i po minuta Stefanovićeva ekipa nije mogla da pogodio ništa, protivnik je stekao 11 poena prednosti i meč relativno mirno priveo kraju.

Dvocifreni među Panterima bili su Bič sa 23 i Frejzer sa 18 poena. Do grupne faze Lige šampiona Baken Berse je predvodio nezaustavljivi Kar sa 34 poena i devet asistencija, Diuf je dodao 17 poena i devet skokova.