Ostali sportovi

Novi Beograd savladao Radnički pred punim tribinama u Kragujevcu

U doigravanju za plasman od prvog do šestog mesta u Super ligi, gosti su slavili rezultatom 10:12 (2:4, 3:3, 3:2, 2:3).

Bolje su gosti ušli u meč, dva puta je Radnički stizao minimalno vođstvo, dva vezana peterca dala su zalet Jovovićevoj ekipi. Velika borba u nastavku, imao je Novi Beograd i tri gola prednosti, domaćin priliku da poravna, na velikom odmoru ista meta, isto odstojanje sa kraja prve četvrtine – 5:7.

Konačno je i Radnički zaigrao kako ume, stigao do izjednačenje ali ponovo Novi Beograd beži plus dva pre nego što je Ukropina golom najavio dramu pred poslednji kvartal. Domaći maše peterac i stiže kazna preko Jakšića, nije se predao Stevanovićev tim, uspeva da se domogne novog izjednačenja, međutim, gosti su se bolje snašli u završnici, Gogov i Duško Pijetlović prelomili su meč.

Pobednički tim predvodili su Mandić i Jakšić sa po četiri pogotka. U redovima Radničkog tri je postigao Ukropina. Derbi je imao lepu uvertiru, domaćin je uručio priznanja pre početka utakmice petorici zlatnih olimpijaca u redovima Novog Beograda, Dušanu Mandiću, Nikoli Jakšiću, Strahinji Rašoviću, Dušku i Gojku Pijetloviću.