Ostali sportovi

Novi Beograd ubedljivim trijumfom overio prvo mesto

U plej-of srpski vicešampion ulazi sa prvog mesta, danas je savladan Mornar – 7:19 (0:4, 4:4, 3:7, 0:4).

Katastrofalno su izgledali Splićani u napadu u ranoj fazi susreta, doduše ni odbrana nije bila bolja, Jakšić i Pijetlović realizovali su prva dva napada sa igračem više, Strahinja Rašović i Drašović su uvećali vođstvo. Skoro deset minuta je bilo potrebno Mornaru da postigne prvi gol, Hrvatić je bio strelac, malo su se razigrali Splićani ali je vođstvo Novog Beograda ostalo isto kao sa kraja prve deonice – 4:8.

Raspucani Novobeograđani u nastavku su potpuno razbili rivala, Klonuli Mornar nije imao snage čak ni da se drži u nekom pristojnom zaostatku, težak poraz je bio neminovnost.

Strahinja Rašović, Gogov, Duško Pijetlović i Rašović postigli su po tri gola, toliko je dao i Vrdoljak u ekipi Mornara. Novi Beograd okončao je ovaj deo sezone sa deset pobeda i po jednim remijem i porazom.