FudbalSrbija

Novosadski superligaši prekinuli crne nizove, remi u Subotici (VIDEO)

Kompletirano je 16. kolo Mozzart Bet Super lige.

Posle četiri kola bez trijumfa Vojvodina je Napretku u Kruševcu nanela treći poraz u poslednje četiri runde. Mnogo sreće imali su Novosađani u dva navrata na samom otvaranju, te promašaje kaznio je Čumić iskoristivši stopostotnu priliku u 18. minutu. Mogao je domaćin brzo da uzvrati, međutim, Carević je odbranio penal Matiću pa onda i odbitak Putinčanina. Sevnula je kontra u kojoj je Čumić još jednom mogao da kazni rivala ali je izgubio ravnotežu i pogodio spoljni deo mreže. Vrlo brzo je veliku priliku propustio i Uroš Nikolić, Petrić mu je skinuo zicer. Do kraja izuzetno zanimljivog poluvremena videli smo još jednu sjajnu intervenciju Carevića posle pokušaja glavom Jovanovića i pomalo komičnu situaciju kada je Čumić napucao Bjekovića a lopta završila na stativi.

Drugo nije bilo tako zanimljivo ali se beleže dve bitne situacije, prva iz 61. minuta kada je Uroš Nikolić prebacio odbranu a Malbašić efektno smestio loptu u gol. Druga je iz 82. minuta, Đeković je zaradio crveni karton, ostalo je 0:2.

Nešto duže čekalo se na trijumf ekipe Mladost GAT koja je pokvarila povratnički debi novom-starom treneru Radnika. Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu na Karađorđu, Danoski je naajpre pogodio prečku da bi u 26. minutu posle kornera sa leve strane Milojević ispustio loptu, ona je pogodila Rustemovića i završila iza linije. Žaliće Surduličani za penalom Danoskog kome je Milojević pročitao udarac u 37. minutu i tako se iskupio za primljeni gol.

Nije moglo bolje da počne drugo poluvreme za Mladost, izjednačenje posle manje od tri minuta igre, Stanković je centrirao sa leve strane a Dimitrov lepo reagovao. U dva navrata Milojević je odbranama čuvao svoj tim u egalu, time i usmerio ka trijumfu, posle kornera u četvrtom minutu nadoknade u gužvi se najbolje snašao Marušić za veliko slavlje domaćeg tima – 2:1.

U Subotici je počelo stopostotnom šansom za Spartak, fantastično je Samčović skinuo zicer Hrstiću. Samčović je najzalužniji za to što je lučanska Mladost posle prvog poluvremena u kome je domaćin napadao u talasima sačuvala egal.

Ništa se nije promenilo u nastavku ali su promašaji Spartaka kažnjeni u 78. minutu, Leković je centrirao sa leve strane, Jojićev udarac glavom se od Manojlovića odbio iza linije. Bod je najmanje što je domaćin zaslužio, do njega je došao tri minuta pre kraja regularnog dela igre kada je posle kornera sa desne strane Vitorović bio na pravom mestu da pokupi odbitak – 1:1.