EvroligaKošarka

Obradović nadmudrio Trinkijerija, Monako bolji od Bajerna

Pobeda Kneževa u Minhenu – 78:83 (18:19, 17:21, 19:22, 24:21).

Za nijansu bolje je Monako otvorio meč ali generalno izjednačena i ne baš efikasna prva četvrtina. U drugoj se činilo da Bajern polako preuzima inicijativu, nisu gosti dozvoljavali rivalu da se odlepi pa je sam finiš poluvremena pripao njima, na odmor su otišli sa serijom 12:0 – 35:40.

Dešon je sa pet vezanih poena otvorio treću deonicu, raspucao se na drugoj strani Anđušić, nadovezao Džejms i Monako ne samo da je odbio sve nalete domaćina, već je i uvećao prednost. Motejunas je u ranoj fazi poslednjeg kvartala pogodio za dvocifreni plus i od tog momenta Kneževi su konstantno bili u prednosti, sve do samog kraja.

Džejms je meč završio sa 26 poena i šest asistencija, 16 poena dodao je Anđušić. Domaćima nije pomogla ni sjajna partija Voldena koji je ubacio 26 poena uz pet asistencija, Lučić je postigao 14.