Od bombardovanja koša Igokee do napadačke agonije, dva boda ipak ostala u Ljubljani

Tri poraza po povratku sa pauze pa dve pobede Zmajeva, računajući oba takmičenja, večerašnja nad gostima iz Laktaša – 80:70 (34:13, 24:20, 14:15, 8:22).

Izgledalo je da je za Igokeu katastrofa u Stožicama neizbežna. Od uvodne serije 8:0 preko potpunog razbijanja protivnika u drugoj četvrtini do plus 25 za Cedevita Olimpiju na poluvremenu, ništa nije slutilo na dobro po goste – 58:33.

Stegli su Igosi odbranu u nastavku, najpre je oboren ritam utakmice u trećoj četvrtini. U četvrtoj je domaća ekipa izgledala katastrofalno, srećom po njih plus sa poluvremena je bio preveliki da bi bio ispušten.

Pobednički sastav predvodio je Blažič sa 13 poena i osam skokova, Ferel je ubacio poen manje uz šest asistencija. Svetla tačka u timu Igokee bio je Ilić sa učinkom od 29 poena i 11 skokova.