FudbalItalija

Od Đenove ostali samo dugmići, upisao se i Vlahović

Nakon što je promašio penal.

Đenova srlja ka Seriji B, ekipa je u sve većem kanalu, posle odlaska Andreja Ševčenka nije bilo nikakve reakcije, štaviše igrači su potpuno potonuli u Firenci. Meč je počeo penalom za domaćina, pokušao je Vlahović da izvede panenku u 11. minutu, Sirigu ga je pročitao. Četiri minuta kasnije Ljubičasti su ipak poveli, golom Odriozole nakon što je Sirigu odbranio zicer Vlahoviću.

Vodeći gol najavio je ofanzivu Fiorentine. Do poluvremena već su tri lopte bile u mreži Đenove, prvo je pogodio Bonaventura i duplirao prednost, pred odlazak na odmor Biragi je postigao lep gol iz slobodnog udarca.

U ranoj fazi nastavka ispravio se Vlahović za promašeni penal, na asistenciju Bonaventure lobovao je golmana gostiju. Nisu Ljubičasti stali na tome, Biragi je još jednom pogodio iz slobodnjaka, konačnih 6:0 postavio je Toreira na centaršut Ikonea.