EvrokupKošarka

Odličan meč u Turskoj, Budućnost pobedom okončala grupnu fazu

Pitanje je da li će trijumf nad Bursom značiti nešto po pitanju pozicije na tabeli ali timu koji izlazi iz krize pobeda na nezgodnom gostovanju verovatno dosta znači na planu samopouzdanja – 86:89 (12:19, 28:25, 28:28, 18:17).

Mučila se Bursa od starta da drži ritam, na uvodne poene Hejsa odgovorili su sa šest vezanih Atić i Zoran Nikolić, Barović i Danilo Nikolić odmakli su goste na plus devet u finišu prve četvrtine. Dugo je Budućnost održavala nekih 6-9 poena prednosti, u jednom trenutku je Micov na kratko doneo i dvocifreni plus, međutim, kako je vreme odmicalo domaćin je sve lakše pronalazio napadački ritam – 40:44.

Identičan ritam i u nastavku, Budućnost drži plus, tu i tamo čak i dvocifreni ali ne uspeva da se odlepi, Bursa povremeno ozbiljno preti ali ne uspeva da potpuno uhvati priključak. Alimpijevićeva ekipa se domogla izjednačenja početkom četvrte četvrtine ali je i dalje jurila makar minimalni zaostatak dok je u poslednja dva minuta Džikićeva ekipa unela sedam poena viška. Par grešaka gostiju, trojka pa pogodak uz faul Endrjuza i imamo neizvesnu završnicu u kojoj upravo Endrjuz nije bio dovoljno koncentrisan pa je nakon što je doveo svoju ekipu na minimalni zaostatak omogućio Periju da bacanjima odvede Plave na plus deset sekundi pre kraja, Bitim maši trojku, pobeda ide gostima.

Budućnost je do trijumfa predvodio tandem plejmejkera, Kobs je ubacio 21 poen, Peri 19 uz šest asistencija. Kod Burse se izdvojio Endrjuz saa 26 poena i šest skokova.