EvroligaKošarka

Olimpijakos preskočio Real, Efes sasekao Albu

Ima još da se igra ali poznati su svi učesnici plej-ofa Evrolige.

Da li će tu i ostati nakon što budu odigrane sve utakmice ostaje da se vidi ali je večeras Olimpijakos zahvaljujući pobedi nad Barselonom preuzeo drugu poziciju – 73:66 (13:19, 20:21, 18:8, 22:18). Katalonci večeras nisu imali neki preveliki rezultatski motiv u Pireju ali to nije izgledalo tako u prvom poluvremenu. U nastavku su crveno-beli razbili rivala u trećoj deonici i dali sebi zalet te se domogli pobede i drugog mesta na tabeli iskoristivši poraz Reala na gostovanju Panatinaikosu.

Albine snove o narednoj fazi i definitivno je sasekao Efes – 87:77 (16:24, 20:15, 26:18, 25:20). Kockao se malo domaćin ali je uspeo da se uozbilji na vreme. Razlika u kvalitetu dolazila je do izražaja kako je meč odmicao, tako su i bledele nade gostiju iz Berlina da mogu do cilja.

Meč bez previše značaja odigrali su Baskonija i Žalgiris – 96:79 (35:15, 22:25, 20:10, 19:29). I jedni i drugi su izgubili šanse za plasman dalje pa su im preostale utakmice prilika da koliko-toliko poprave utiske do kraja evroligaške sezone. večeras je to pošlo za rukom domaćem timu koji je izvojevao ubedljivu pobedu.

Olimpijakos – Barselona 73:66 (Mekisik 20, Vezenkov 13 – Šanli 13, Mirotić 11, 6sk)

Efes – Alba 87:77 (Larkin 28, 8as, Brajant 14, 7sk – Da Silva 20, Lo 15)

Baskonija – Žalgiris 96:79 (Enoh 18, 6sk, Gedraitis 17 – Lekavičijus 20, Lovernj 10)

Konačan raspored ćemo tek videti iako okvirne pozicije a neke i kao sigurne znamo. Za titulu šampiona evrope boriće se, po trenutnom rasporedu redosled: Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Olimpija, Efes, Makabi, Monako i Bajern.