MuškiRukomet

Partizan poražen na startu takmičenja u SEHA ligi

Pelister slavio na Banjici – 23:25 (10:13).

U odličnoj atmoasferi koju su kreirali navijači oba kluba crno-beli su bili ravnopravan takmac protiv favorizovanog rivala. Kako je vreme odmicalo Pelister je preuzimao kontrolu, zaustavio napad domaćeg tima kome je golman gostiju Sekeli jedan period igre bio neprelazna prepreka. Gosti iz Bitolja su imali i plus pet u jednom trenutku, do poluvremena je to smanjeno – 10:13.

Ostaje žal za viđenim u drugom poluvremenu. Bili su crno-beli nadomak izjednačenja, propustili priliku i dali mogućnost Pelisteru da se odlepi još jednom. Dva puta su uspevali da stignu do izjednačenja, čak imali i napad za vođstvo, nije bilo dovoljno energije da se preokrene, imala je ekipa iz Bitolja dovoljno snage i iskustva da se odbrani pa zatim i prelomi meč u svoju korist.