Pelister šokirao Sparse

Makedonski predstavnik priredio iznenađenje u poslednjoj utakmici ovog dela ABA 2 lige za njih – 97:90 (29:27, 25:24, 23:20, 20:19).

Da će ovo biti zanimljiv i efikasan okršaj bilo je jasno već u prvom poluvremenu. Pelister baš i nije imao rezultatski pritisak, Sparsi su obezbedili plasman u završne borbe pa je utakmica mogla da liči čak i na revijalnu iako je obema ekipama sigurno bilo u glavi da bi radije da regularni deo sezone završe pobedom, eventualno pitanje da li bi sastav iz Sarajeva išao na ovog ili onog konkretnog protivnika u narednoj fazi – 54:51.

Drame nije bilo, ritam je ostao isti. Pelister je vođstvo stečeno u ranoj fazi drugog poluvremena bez ikakvih većih problema održavao do samog kraja i oprostio se od turnira u Širokom Brijegu pobedom, završava ovaj deo sezone sa četiri trijumfa i devet poraza, Sparsi sa osam pobeda i pet poraza.

Pobednički tim predvodio je Kesar sa 24 poena, jedan manje postigao je Malešević ali uz devet skokova. Na drugoj strani izdvojio se Abel sa 28 poena.