Penal završnica u Morači, Sili napravio krug od heroja do tragičara i nazad

Pobeda Budućnosti u odličnom derbiju – 93:91 (23:22, 28:23, 19:25, 23:21).

Na uvodne poene visokih igrača domaćeg tima Zmajevi su odgovorili serijom 7:0 i generalno do same završnice prve četvrtine uglavnom je Cedevita Olimpija imala blagu prednost. Drugu je otvorio Kobs slobodnim bacanjima da bi gosti na krilima Dragića vezali devet poena. Ponovo repriza perioda, gosti sve vreme imaju blagu prednost, Plavima pripada završnica – 51:45.

Cedevita Olmpija je ušla u drugo poluvreme s namerom da preokrene što pre, to im je umalo pošlo za rukom u finišu treće deonice, na Murićeve poene nadovezale su se dve Pulenove trojke pre nego što je Atić svojom prekinuo taj nalet. Peri i Atić poenima otvaraju poslednji kvartal, Dragić seče trojkom pa smo gledali egal sve do same završnice u kojoj je Budućnost imala četiri poena viška ali nije uspela da prelomi meč. Kobs je pogodio trojku na 27 sekundi do kraja, Dragić pogađa oba bacanja pa zatim i Sili, Ogast zakucava na pet sekundi pre kraja a onda ponovo šalje Silija na liniju penala. Amerikanac je pogodio samo jedno bacanje ali je uspeo da uhvati loptu posle svog promašaja, derbi je pripao domaćinu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kobsa sa 17 poena, Rid je ubacio 14. Kod gostiju Dragić je ubacio 20 poena uz šest skokova, Pulen 17.