FudbalNemačka

Petarda Bajera u Dortmundu, Borusija nemoćna bez Halanda (VIDEO)

Snovi o borbi za titulu blede.

Meč nije mogao da počne gore po domaćina. Velika greška Zagadua, Kobel je ispravlja tako što brani zicer Šiku ali na loptu naleće Akanđi i šalje je u sopstvenu mrežu.

Pet minuta je bilo dovoljno Milionerima da se oporave i poravnaju rezultat na isti način. Brandt je centrirao sa desne strane na prvu stativu, Frimpong se revanširao Akanđiju postigavši novi autogol na meču.

Pet minuta razmaka je bilo i između novog pogotka. Sevnula je kontra gostiju, Belarabi je idealno asistirao, Virc lagano realizovao stopostotnu priliku za novo vođstvo. Nije Bajer stao na tome, izuzetno lep gol iz slobodnjaka postigao je Andrih u 28. minutu. Utakmica je mogla da bude rešena već na poluvremenu da se Kobel pred sam odlazak na pauzu nije istakao intervencijom posle udarca Bakera.

Četvrti gol je samo odložen, posle kornera u 53. minutu i dva odbitka Tah je zakucao loptu u mrežu. S izuzetkom jednog pokušaja Rejne usledilo je zatišje do 87. minuta, tada se Frimpong iskupio za autogol sjajnom asistencijom za Dijabija i peti gol Bajera. Konačnih 2:5 postavio je dva minuta kasnije Tajgs.