Plavi naneli prvi poraz Zmajevima

Četvrto kolo AdmiralBet ABA lige otpočelo derbijem u kome je bila bolja Budućnost – 80:74 (21:15, 18:24, 21:20, 20:15).

Malo smo sačekali do prvog koša u Morači, to je bila trojka Jagodića Kuridže, odmah u narednom napadu Cedevita Olimpije poentirao je Omić. Kaba i Rejnolds odigrali su odličnu prvu četvrtinu, mučio se Ferel da uz ne baš dobru podršku spreči domaćina da se odlepi. Nastavlja Ferel sa dobrom igrom, ponovo se uključio Omić, zatim i ostali, odličnu sekvencu videli smo od Adamsa u poznoj fazi poluvremena, dovoljno da gosti u egalu odu na veliki odmor – 39:39.

But i Adams su imali poenterski obračun u ranoj fazi nastavka, bolju podršku je imao bek Plavih u vidu Rejnoldsa, na minus sedam Golemac traži tajm-aut. Isti je dao rezultata, pronašli su Zmajevi svoj ritam na obe strane terena, brzo su se vratili u egal. Dva niza poena u prvih par minuta poslednje četvrtine, Budućnost je uhvatila zalet, Cedevita Olimpija pokušava da stigne zaostatak, međutim, Kaba i Bel-Hajns čuvaju plus. Tehnička Alibegovića iz koje su proizašla tri bacanja i definitivno je prelomila meč, te goste naterala da se pomire sa prvim porazom u AdmiralBet ABA ligi.

But i Kaba su predvodili Plave sa po 18 poena, s tim da je sjajni centar uz to imao i devet uhvaćenih lopti. Među četvoricom dvocifrenih u redovima Zmajeva treba izdvojiti Adamsa kao najefikasnijeg sa 20 poena, i Omićev dabl-dabl, 14 poena i deset skokova.