Plavi preskočili Ljubljanu, brige ostavili domaćinu!

Pobeda Budućnosti nad Cedevita Olimpijom u derbiju 22. kola AdmiralBet ABA lige, i veliki korak ka drugom mestu – 72:80 (14:18, 23:23, 17:15, 18:24).

Kako su gosti ušli u meč valjda dovoljno govori da su za pet minuta igre protivniku dozvolili samo jedan koš, pri tome ih postigavši deset. U šest i po minuta Šon Džons je bio jedini koji je uspevao da nađe neko rešenje za odbranu Budućnosti koja je u par navrata vodila sa osam razlike, kada je stigla podrška, pre svega od Blažiča, uhvatio se priključak. Na kratko, Plavi su i u drugi kvartal ušli sa serijom od devet poena, posle trojke Frimena imali su plus 13. Radović posle nešto manje od tri minuta igre postiže prvi koš za Cedevita Olimpiju u ovom periodu, nova trojka Frimena, zakucavanje Kamenjaša, gosti vode sa 32:16. Od tog trenutka kao da su uloge zamenjene, tačnije, Zmajevi su predvođeni Kobsom uspeli da nametnu ritam koji njima više odgovara, prišli na samo dva poena zaostatka do Popovićevog ofanzivnog skoka – 37:41.

Zmajevi dišu za vratom rivalu koji se negde do sredine treće deonice drži na blagom plusu, Kobs trojkom poravnana rezultat posle dužeg vremena, Šaškov se nadovezuje svojom za prvo vođstvo na utakmici i Žakeljev tajm-aut. Budućnost je ponovo zategla odbranu, pa iako su bili bez koša iz igre i na samo jednom poenu, održali su se u životu, Tanasković zakucavanjem prekida napadačku agoniju, Rajt vraća vođstvo na njihovu stranu. Megi se nadovezao trojkom za plus sedam u ranoj fazi poslednje četvrtine i od tog trenutka Plavi su u vođstvu do samog kraja, posebno se istakao Kamenjaš nadopunjujući saigrače iz spoljne linije u dovoljnoj meri da se dobije meč.

Upravo je Kamenjaš bio najkorisniji igrač gostiju, sakupio je 16 poena i sedam skokova, Rajt i Frimen su postigli po deset. Na drugoj strani po 15 su postigli Šon Džons i Kobs koji je uz to imao i deset asistencija.

Ovo je za Budućnost deveta pobeda u nizu, čvrsto drže drugo mesto, a za sedam dana čekaju Borac. Cedevita Olimpija je vezala dva poraza i tako ugrozila sebi četvrtu poziciju, poraz u Zadru značio bi pad na tabeli.