EvrokupKošarka

Plavi reagovali posle teškog poraza, Zmajevima izmiče naredna faza

Odigrane su sve utakmice 11. kola Evrokupa.

Ono što je želeo Vladimir Jovanović, to mu je ekipa i pokazala, reakciju posle teškog poraza od Crvene zvezde. Budućnost je u meč sa Šljonskom ušla sa epitetom favorita, isti je i opravdala. Ne baš lako, u prvom poluvremenu je napad podbacio, pokazala se odbrana gostiju kao tvrd orah. Popović i Drobnjak pokrenuli su ekipu napadački, odbrana je bila na nivou sve vreme, prvo su se Plavi vratili u egal jer su dugo morali da jure blagu prednost protivnika, potom su u dva i nešto minuta poslednje četvrtine prelomili meč.

Ima još sedam kola da se igra i ništa još nije gotovo ali kad se izgubi od dve ekipe koje su u tom trenutku ispod crte u svojoj hali teško je reći gde se može desiti preokret. Loše je počela Cedevita Olimpija protiv Kluža, uspela da se vrati u egal ali onda i dozvoli da ponovo bude nadigrana u poslednjih deset minuta. Istina, igrali su Zmajevi u skraćenoj rotaciji i sa samo dva visoka igrača, opet, uz podršku publike očekivalo se ipak da malo bolje odreaguju oni koji su se našli u sastavu. Odličan meč u dresu gostiju odigrao je Stefan Birčević, doprineo je brejku sa svojih 13 poena i sedam skokova.

Rumunskom predstavniku je odgovarao i novi poraz Lietkabelisa, prvog iznad crte u grupi A. Nikako Nenad Čanak da stabilizuje ekipu, sve više ugrožava svoju poziciju u plej-ofu. Mnogo uspona i padova, tako i u Ulmu, jedan pad više.

Budućnost – Šljonsk 82:71 (O’Brajen 14, Bel-Hejns 13, 8sk, 6as – Kolenda 23, Golebjovski 11)

Cedevita Olimpija – Kluž 80:88 (Ferel 27, Gnjidić 13 – Stipanović 14, Kejsi 14)

Ulm – Lietkabelis 78:69 (Dos Santos 21, 8as, 6sk, Kaboklo 12, 9sk – Moris 16)

Turk Telekom – Hamburg Tauersi 98:74 (Butijel 23, Grant 18, 10as – Polit 16, Mekolum 15)

Prometej – Breša 79:72 (Kenedi 17, 6as, Sanon 17 – Dela Vale 20, Mejsinburg 16)

Hapoel Tel Aviv – Pariz 95:79 (Braun 17, 16as, 8sk, Mekre 17 – Kamagate 17, 12sk, Volas 15, 4uk)

Trento – London Lajonsi 70:84 (Atkins 13, 9sk, Spanjolo 13 – Deker 23, 10sk, Kufos 14, 10sk)

Gran Kanarija – Promiteas 91:72 (Ingliš 18, Salvo 13 – Kulboka 13, 6sk, Kovan 12)