ATPTenis

Pobeda Kecmanovića, poraz Lajovića

Srpski teniser Miomir Kecmanović napravio je istorijiski uspeh pošto se po prvi put plasirao u treće kolo nekog Grend slem turnira, on je na Australijan openu savladao Amerikanca Tomija Pola sa 3:0 po setovima 7:6 (7), 7:5, 7:6 (8).

Po rezultatu možete videti da je meč bio težak iako je završen u tri seta, u svakom se igrao taj-brejk, a srpski teniser je savladao 41. igrača na ATP listi za dva sata i 58 minuta.

Naredni protivnik Kecmanoviću biće Italijan Lorenco Sonega koji je 25. nosioc na turniru.

Nažalost svoje učešće u Melburnu završio je Filip Krajinović koji je poražen od Španca Karlosa Alkarasa sa 3:0 po setovima 2:6, 1:6, 5:7.

Srpski teniser nije uspeo da pronađe svoj ritam i relativno lako je izgubio prva dva seta, u trećem setu je izgledao nešto bolje, ali nedovoljno da meč učini neizviesnijim, meč je trajao sat i 56 minuta.