EvrokupKošarka

Pobeda Metropolitana na gostovanju u Italiji

Trento je skoro pa otpisan iz borbe za narednu fazu – 80:86 (23:25, 19:18, 20:24, 18:19).

Metropolitan je preko Krokera i Kamingsa poveo sa 0:7 na početku utakmice, uskoro došao i do dvocifrenog plusa da bi se domaćin probudio i uhvatio priključak u nastavku. Izuzetno zanimljiva druga četvrtina, ekipe su se smenjivale u naletima i vođstvu sve do odlaska na veliki odmor – 42:43.

Rezultatska klackalica i u nastavku, oba tima imala su prilike da se rezultatski odlepe, nisu to koristili, tačnije jedan ili drugi rival bi se vraćali u meč. Tako je bilo sve do samog finiša kada je Kamings pogotkom uz faul prelomio meč i obezbedio prednost dovoljnu da se izbegne drama.

Upravo je Kamings i bio najbolji pojedinac u timu Metropolitana sa 21 poenom i sedam asistencija, Hanter je ubacio 15 poena uz sedam skokova. Kerolajn je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Trenta, Rejnolds je postigao 13 uz šest skokova.