Pobeda Zadra nad Borcem otvorila 17. kolo

Domaćin izvojevao trijumf dvocifrenom razlikom – 85:75 (26:16, 25:14, 12:24, 22:21).

Malo smo sačekali na prve koševe, Zadar je počeo po Jordanovim taktovima serijom 7:0, gostima je bilo potrebno više od četiri minuta za prvi koš, postigao ga je Gagić. Zahvaljujuži šutu sa distance uhvatio je Borac početni priključak, međutim, finiš prve deonice u potpunosti je pripao domaćinu, Jordanova trojka značila je prvu dvocifrenu prednost. U istom ritmu Jusupovi su nastavili do kraja poluvremena, zaključno sa serijom 9:0 i trojkom Drežnjaka za maksimalni plus – 51:30.

Nisu hteli gosti tek tako da se predaju, otvorili su drugo poluvreme svojom serijom predvođeni Gagićem i Boldvinom, strpljivo su nagrizali minus, u finišu treće četvrtine čak su trojkom Čarapića u jednom trenutku prišli i na sedam poena zaostatka. Trojka Todorovića i novi poeni Gagića, eto Čačana na minus četiri, na njihovu žalost to je bilo sve. Uozbiljili su se Zadrani, vratili na nivou iz prvog poluvremena, barem napadački dovoljno da se ponovo distanciraju rezultatski i na kraju ipak ubedljivo dobiju.

I večeras je Zadrane predvodio Božić sa 22 poena i osam skokova, odličan je bio i Drežnjak sa 19 poena i šest skokova. Među gostima se izdvojio Gagić koji je ostao nadomak dabl-dabla sa 20 poena i devet skokova, Todorović je postigao 14 poena uz šest skokova.

Zadar će otvoriti i naredno kolo AdmiralBet ABA lige, gostovanjem Splitu u dalmatinskom derbiju. Borac će ga zatvoriti protiv Cibone u svojoj hali.