Polako se vraća na teren ostatak ABA lige, nastavljeno pobedom Zadra

Zadrani u svojoj hali savladali Krku rezultatom 78:71 (19:24, 14:13, 29:20, 16:14).

Utakmica je počela trojkama Jordana i Kartera između kojih je Krka na krilima Tomasa napravila seriju 7:0, i uopšte raspoloženi Tomas je bio najzaslužniji za to što su gosti u prvoj četvrtini bili bolji rival. Tompson je doneo novu energiju Zadru ali je napadačka produkcija obema ekipama pala, što je malo više odgovaralo gostujućem sastavu – 33:37.

Tomas je uz pomoć Lapornika i Stipčevića održavao Krku u plusu, međutim, u nastavku su Drežnjak i Junaković napravili seriju 11:0, gosti pet minuta nisu mogli da pogode ništa iz igre. I pored toga, održali su se u igri, čak vratili u egal ali su ih promašaji u ključnim trenucima završnice koštali novog poraza.

I Drežnjak se istakao sa svojih 18 poena ali Zadrane su predvodili Tompson sa 22 poena i devet skokova te fantastični Karter sa učinkom od 16 poena, osam skokova i osam asistencija. Tri igrača su se istakla i u redovima Krke, Tomas sa 22 poena i osam skokova, Lapornik sa 18 poena i Stipčević sa dabl-dabl učinkom, 14 poena, 11 skokova.